Novinky:

SQUASH I RICOCHET VÁM HRAVOU FORMOU ZLEPŠÍ KONDICI

PODZIM PŘICHÁZÍ JE NAČASE SI ZAHRÁT SQUASH V HALE

V klimatizované hale se squash i ricochet hraje příjemně i ve vedrech

Při squashi si příjemným způsobem intenzivně zasportujete

U nás uplatníte karty MULTISPORT

U NÁS UPLATNÍTE KARTY BENEFIT PLUS

Squash je celoroční hra

 
Parkování v přímo v areálu zdarma
Parkovat se dá i na ul. Příkop u IBC
Parkování Po - Pá od 19  zdarma 
                 So         od 13  zdarma
                 Ne celý den      zdarmaV klimatizované squashové hale je příjemně v létě i zimě.


Squash a ricochet jsou nejlepším lékem na stresy.


WIFI PŘIPOJENÍ NA INTERNET V HALE ZDARMA


Dle vyjádření lékařů jsou raketové sporty jako squash a ricochet nejlepší na odstranění stresu. Úder raketou simuluje ránu mečem, kterým naši předci zaháněli stres po staletí. Máme to tedy v genech.

Relaxujte při squashi a ricochetu

Permanentka Vám ušetří peníze
 
Slevy na squash i ricochet jsme ponechali nadále v platnosti.


V areálu squashové haly EKS - Brno na ul. Příční 12 můžete i nadále pohodlně zaparkovat.


Vybavení na squash si můžete u nás koupit nebo půjčit.

 Rady pro začátečníky.
Základem hry je správný pohyb na kurtu, postoj a správný pohyb těla a ruky.
1. Po kurtu se pohybujeme přískoky a to dvěma až třemi ze základní pozice ve středu kurtu. Ke stěnám se nepřibližujeme více jak jeden metr.
2. Při odehrání míčku zaujmeme správný postoj, velice důležité je natočení těla. Rameno ruky s raketou by mělo být natočeno k míči tak, aby usnadňovalo co nejvolnější pohyb ruky.
3. Raketa se drží zvednutá ve výši obličeje a po natočení těla provádíme úder kruhovým pohybem dolů a po zasažení míče pokračuje dál v kruhu do původní polohy.

Správné návyky vám usnadní hru squash i ricochet a zabrání úrazům, proto je dobré vzít si na pár hodin trenéra, který vám pomůže odstranit chyby, dřív než si je zafixujete. 

Squash dobře formuje tělo.
squash dělá pěknou postavu.
Squashem ku zdraví.

          SQUASHOVÉ A RICOCHETOVÉ CENTRUM EKS


S     CENÍK    GALERIE    PRAVIDLA SQUASH    RICOCHET     PRAVIDLA RICOCHET    SOUTĚŽE    POČASÍ


 KLIMATIZOVANÁ SQUASHOVÁ A RICOCHETOVÁ HALA CENTRU  BRNA

 PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ, CENY OD 40,-KČ

SQUASH A RICOCHET JSOU CELOROČNÍ HALOVÉ HRY   

Provoz haly: Po-Čt 6,00-22,00 Pá 6,00-21,00 So-Ne 9,00-21,00

 

haleNaše squashová a ricochetová hala se nachází v centru Brna na ulici Příční 12 . Parkování přímo v areálu. Průchod od IBC domem Příkop 13.

Pro  

Zahrajte si na 3 kvalitních squashových kurtech a jednom ricochetovém.

REZERVACE :

tel. 545243993 

mob. 739303922

  

Historie squashe

Již ve středověku se hrály míčové hry v míčovnách, kde se hrálo přes síť, ale i s pomocí stěn. Počátkem 19. Století ve vězení  pro dlužníky Fleet  v Londýně krátí odsouzení svůj pobyt hrou míčkem o stěny, používají k tomu rakety. Hra dostala název Rackets.  V roce 1820 se hra Rackets dostává na školu Harrow Public School v Anglii a rozšiřuje se po výběrových školách. V roce 1830 se zde vyvíjí hra s propíchnutým míčkem zvaná squash, kde se míč tolik neodráží a hra je zajímavější. V roce 1864 vznikají první čtyři squashové kurty a hra Squash je uznána oficiálním sportem. Vznikají první squashové asociace a začínají první turnaje. Squashový kurt byl i na Titaniku.  V 60. A 80. Letech minulého století  nastal velký boom squashe díky Jonahu Baringtonovi a Geoffu Huntovi  jedněm z nejlepších squashových hráčů na světě. Na začátku 90.let bylo na světě kolem 15 milionů squashistů a asi 46 tisíc kurtů. Zápas se hrával na tři vítězné sety do 9 bodů se ztrátami, nebo na mužské profesionální úrovni do 15 beze ztrát. V roce 2004 se začalo hrát jednotně do 11 bodů bez ztrát postupně ve všech kategoriích. V roce 1988 byl u nás postaven první squashový kurt v hotelu Forum v Praze. V roce 1992 vzniká Česká asociace squashe. V roce 2007 bylo v České republice již více než 500 kurtů a 1.5 milionu hráčů. Přes několikanásobnou kandidaturu se zatím nepodařilo dostat squash do programu olympijských her což brání další popularizaci a rozvoji squashe.

Dříve se hrával squash s dřevěnou raketou s malou hlavou jak vidíte na obrázku. Raketa umožňovala razantnější ránu, ale byla citlivější na přesnost úderu.

Historie ricochetu

Ricochet vznikl v Kanadě koncem 80.let minulého století jako kombinace racketballu a squashe. Odsuď se Ricochet rozšířil přes USA do Evropy a i k nám. V České republice je už přes 50 sportovních hal. V roce 1997 vznikla Ricochetová Asociace která sdružuje kluby a hráče, organizuje celorepublikovou ligu a mezinárodní turnaje. V Evropě kromě ČR je nejpopulárnější v Německu, Maďarsku a Holandsku. Naši hráči patří k nejlepším v Evropě i na světě a pravidelně vozí Evropské tituly.