O RICOCHETU
 
Ricochet je sport, který odstranil nedostatky ostatních raketových sportů. Je určen pro každého v každém věku.

Volný čas a péče o vlastní zdraví patří dohromady a stále více lidí hledá možnost, jak s minimem úsilí a nákladů udělat pro své zdraví maximum. Navíc vyhledávají takové činnosti, při kterých se i pobaví, jsou jim příjemné a dávají jim možnost být ve společnosti. A právě to vše nabízí Ricochet®.

Ricochet je hra i zábava pro volný čas, pro kondici a zdraví. Je vynikajícím skloubením předností všech sportovních odvětví, používajících raketu a míček.

Ricochet vychází ze širokých sportovně lékařských znalostí. Nejedná se pouze o vyrovnávací a turnajový sport, ale také o ideální doplnění každého FITNESS-PROGRAMU.

Ricochet, resp. squash, ke kterému má tento sport nejblíže, patří k nejzdravějším sportům, což potvrdila i analýza renomovaného magazínu Forbes.

Ricochet nabízí ve 30 minutách hry ideální trénink pro celé tělo, zrychluje činnost srdce a krevního oběhu bez nadměrného zatížení, podporuje pohyblivost a současně šetří klouby a zlepšuje reflexy. Ricochet se každý snadno a rychle naučí a nepotřebuje žádné nákladné vybavení. Pravidla, průběh hry a základní pohyby lze hravě ovládnout, a ke hře je třeba jen raketa a míček.
Sport, který vznikl v Kanadě se úspěšně rozšiřuje a získává zájemce po celém světě a i u nás se tento sport rychle rozvíjí.

Ricochet si zahraje každý, i ten, kdo drží raketu poprvé v ruce. Jde o dynamický sport, zvlášť vhodný pro dnešní, aktivní generaci, která má zájem o vlastní zdraví. Je sice podobný hře SQUASH - provozuje se na kurtu a ke hře je třeba raketa a míček. Hlavní rozdíl obou těchto sportů je v tom, že kurt pro Ricochet® je menší, má nízký strop, o který se také hraje, má kratší a lehčí raketu a lehčí míček.
Má tu výhodu, že eliminuje negativní vlivy ostatních raketových sportů na zdraví. Díky hře míčem o strop má hra mnohem méně přerušení pro míč mimo hrací plochu a rozšiřuje se škála možných úderů – hra je pestřejší, rychlejší. Zavedením elektroniky odpadají navíc starosti s počítáním. Stačí, když hráč po dobrém míčku zmáčkne buď červené nebo šedé tlačítko na stěně a na ukazateli skóre je aktuální stav i označení, ze které strany hráč bude podávat. Barvu si hráči losují před začátkem hry. Čelní stěna je pod červenou čarou vybavena infračerveným zařízením, zvukový signál hlásí úder pod hrací plochu - tedy aut.

I pro diváky je závodní Ricochet pěknou podívanou, neboť hráči předvádějí až akrobatické prvky a nečekané údery. Ricochet je vhodný pro muže i ženy, mladé i starší, začátečníky i pokročilé. Lehká raketa umožňuje i dětem a začátečníkům zapojit se ihned do hry bez nadměrné zátěže rukou.

Ricochet je ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí získat zdravotní a sportovní kondici a nemají příliš volného času a chtějí ho efektivně využít.

Pro profesionální hráče jiných sportů pak ricochet slouží jako alternativa či doplněk.


RICOCHET VE TŘECH VARIANTÁCH
Ricochet jako vyrovnávací sport

Právě pro tuto situaci je Ricochet koncipován: je ideálním vyrovnávacím sportem pro všechny, kteří se chtějí zbavit stresu a napětí ze stále se zrychlujícího způsobu života a to pokud možno v krátkém čase a bez velkých nákladů. Po 30 minutách hry Ricochet se člověk cítí jako znovuzrozen a má stále ještě dostatek času na další společenské či jiné aktivity.
Ricochet je tréninkový sport

Také pro ty, kteří sportují pravidelně pro upevnění svého zdraví a dobrou kondici je Ricochet správnou volbou: šetří klouby dolních končetin, podporuje zlepšení kondice různých částí těla a tělesních funkcí od oběhu krevního, přes svalstvo pohybového ústrojí až po reakční schopnosti, reflexy a stabilitu. Má řadu předností před ostatními sporty, kde se hraje s raketou. Použitím stropu jako odrazové plochy se zvýšila zajímavost hry i pohyb po kurtu. Optimální velikost hrací plochy zkrátila pohyb po kurtu a snížila potřebu prudkého brzdění. Krátká raketa a lehký míček šetří klouby ruky a paže. Pro účel tréninku je 30 minut hry z hlediska sportovní medicíny příznivá doba, která přináší pozitivní výsledky ve srovnání s delší dobou u jiných sportů.
Únavu, která se dostaví jako důsledek náročnosti tohoto sportu, zmírní teplá sprcha. Sauna pak zbaví svalstvo únavy, uklidní vegetativní systém. Doplněním tekutin a solí ztracených při hře vhodným iontovým nápojem budete připraveni a naladěni na další aktivity.
Ricochet je turnajový sport

Úspěch a oblíbenost této hry vedla v krátké době k založení mnoha národních Ricochetových svazů, které zodpovídají za stanovení pravidel hry a systému národních soutěží. Česká Ricochetová Asociace vznikla v roce 1997 v Táboře na podnět aktivních hráčů.

ČRA je organizací otevřenou pro všechna ricochetová centra a kluby, pro nové nadšence Ricochetu.

Česká Ricochetová asociace organizuje pravidelnou celoroční soutěž pro hráče různých výkonnostních katogorií ať již neregistrovaných či registrovaných ve sportovních klubech a centrech. Soutěže probíhají po celém území ČR. Asociace organizuje národní či mezinárodní mistrovství republiky juniorů, dospělých či veteránů, včetně soutěže ricochetových družstev. Sportovní úroveň českých hráčů je po mnoho let nejvyšší v Evropě – viz tituly naši hráčů a hráček z Mistrovství Evropy či mezinárodních turnajů a tak je možné se u nás učit této hře od těch nejlepších.

Kouzlo raketových her spočívá v jejich rychlosti, v dynamice hry, ve variabilitě úderů, změnách způsobu hry.

Hravost ricochetu je dána menšími lehce ovladatelnými raketami, uzavřeným hřištěm kde se míč udrží déle ve hře a stropem, který dodává hře další varianty úderů.

          SQUASHOVÉ A RICOCHETOVÉ CENTRUM EKS


S         CENÍK        GALERIE            PRAVIDLA RICOCHET           RICOCHETOVÁ ASOCIACE          SQUASH      


KLIMATIZIVANÁ HALA - POHODOVÁ HRA RICOCHETU

RELAXUJTE PŘI RICOCHETU

 PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ,      CENY OD 40,-KČ/PŮLHOD

 Naše squashová a ricochetová hala se nachází v centru Brna na ulici Příční 12 . Parkování přímo v areálu. Průchod od IBC domem Příkop 13.

 

Zahrajte

 si na jednom ricochetovém a

 3 kvalitních squashových kurtech  .

REZERVACE : tel. 545243993 nebo mob. 739303922

 

Ricochet je skvělá hra

Příjemnou hru v naší squashové a ricochetové hale.

 

 

Příjmáme karty multisport

 

Ricochet je nejhravější raketová hra

 

Zahrejte si ricochet v naší hale.

Prázdniny jsou u konce, udržujte si kondici ricochetem

V klimatizované hale se dobře hraje

RICOCHETEM KU ZDRAVÍ

Provoz  v hale

OTEVÍRACÍ HODINY

 

 Po - Čt 6,00 - 22,00  Pá 6,00 - 21,00

So 9,00 - 21,00  Ne 9,00 - 21,00

relaxujte při ricochetu - NEJLEPŠÍ LÉK NA STRES

Ricochet je jedinečná raketová hra.

Atraktivní slevy pokračují i nadále.

Ricochetem k trvalé kondici a zdraví.

Stálá rezervace a nejvýhodnější ceny, to je hlavní výhoda permanentek a kreditů.

 

Hra ricochet není závislá na počasí.

Raketové sporty jako ricochet jsou dle vyjádření lékařů nejlepší na zbavení stresu. Simulují ránu mečem a tu máme zakódovanou jako protistresový pohyb už po staletí.

 

Dobře klimatizovaná hala má mít teplotu o 6°C menší než je teplota venkovní, jinak může docházet při odchodu z haly k nachlazení dýchacích cest.

 

Parkovat se dá i na ul. Příkop u IBC
Parkování Po - Pá od 19 zdarma
So od 13 zdarma
Ne celý den zdarma


 

 

Světle zelená barva kurtu je pro naše oči nejpřirorenější

 

HISTORIE RICOCHETU

 Na konci 80. let 20. století vznikl tento sport v Kanadě,jako kombinace squashe a racketballu (populární hry v USA). Z kanady se vlna zájmu o Ricochet nesla přes USA až do Evropy. V České republice je kolem 50 sportovišť na Ricochet. Roku 1997 začala u nás fungovat Ricochetová Asociace, která sdružuje kluby a hráče a pořádá turnaje po celé ČR. V Holandsku, Maďarsku, Německu a Česku patří ricochet mezi populární sporty.

 

  Obrázek je z ricochetového turnaje v naší hale.